לוגו של חברת קארבייאר

יש לכם רכב למכירה? התקשרו לקבלת הצעת מחיר משתלמת

קניית רכב – איך לעשות את זה נכון

קניית רכב הוא תהליך סופר מרגש, לא בכל יום קונים רכב, מהלך של מכירת רכב יכולה להיות מאוד משתלם בעיקר אם אתה מוצא מכונית במצב טוב עם מחיר הוגן. עם זאת, קיימות כמה טעויות נפוצות שאנשים עושים בתהליך זה שכדאי שתהיה מודע אליהן כדי שלא תיפול בפח ולא תקנה רכבה "משתלם מידי". המומחים של carbuyer עושים לכם סדר בקניית רכב!

טעות מספר 1 - חוסר בדיקה יסודית של הרכב

רבים נותנים אמון מוחלט במוכר הרכב מבלי לבדוק היטב את מצבו המכני והחשמלי. זוהי טעות קריטית – חובה להזמין שמאי רכב מוסמך/ לקחת לבדיקה במוסך שיבצעו בדיקה מקיפה של כל הרכב לפני הרכישה. השמאי או המוסכניק יוכלים לזהות בעיות סמויות והמליץ לכם האם הרכב שווה את המחיר הנדרש או שמדובר בעוקץ ויש לקרוא לחיים אתגר.

טעות מספר 2 - אי בדיקת פרטי הרישוי

נתונים חשובים ביותר מצויים בטופס הרישוי של הרכב. חובה לבדוק פרטים כגון: האם הבעלות נקייה או שיש עיקולים/שעבודים, כמה בעלים היו לרכב בעבר, האם נרשמו תאונות או נזקים מהותיים ועוד. מידע זה יכול להצביע על "דגלים אדומים ונורות אזהרה" שכדאי לשים אליהם לב לפני קניית הרכב.

טעות מספר 3 - אי בדיקת ההיסטוריה של הרכב

לפני שאתם קונים רכב משומש או יד 2, חשוב לבדוק את "העבר" שלו. המידע יכול לספק לכם תמונה על מספר הבעלים הקודמים, האם המכונית הייתה מעורבת בתאונות, האם בוצעו בה תיקונים מהותיים ועוד. פרטים אלה חשובים מאוד להחלטה אם לרכוש את המכונית.

טעות מספר 4 - קנייה ללא חוזה ברור

פעמים רבות אנשים קונים רכב משומש על בסיס "מילת כבוד" או "מילה של גבר" מול המוכר. זוהי שגיאה גדולה – תמיד דאגו לחוזה ברור החתום על ידי עורך דין, שיפרט את כלל הפרטים הרלוונטיים לעסקה. הדבר יגן עליכם מפני מצב שהמוכר "ישכח" הבטחות שנתן בעל פה או ינסה להונות אותכם.

טעות מספר 5 - ויתור על בדיקת מכון

גם אם כבר ביצעתם בדיקה עם איש מקצוע מתחום הרכב, מומלץ מאוד לקחת את הרכב גם לבדיקה במכון רישוי כחלק מתנאי העסקה. הבדיקה המקיפה שם יכולה לזהות תקלות נוספות. אל תוותר על שלב קריטי זה.

קניית רכב
קניית רכב

איך תדעו שאתם משלמים מחיר הוגן עבור קניית רכב

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לדעת אם אתה משלמים מחיר הוגן עבור רכישת רכב משומש או שהמחיר סתם מנופח ללא סיבה:

השווה מחירים באתרים מובילים

השתמש באתרים כמו יד2 כדי לבדוק מחירי רכבים דומים או אפילו אותו דגם לזה שאתה שוקל לקנות. השוו את מפרט הרכב, שנת ייצור, קלימוטראז ומצב כללי. אם המחיר גבוה בהרבה ללא הצדקה, כנראה שהוא לא הוגן.

קבל הערכת שמאי/מוסכניק

שמאי רכב מקצועי או מסוכניק יכולו ל לתת לכם אומדן מדויק יותר של המחיר ההוגן עבור הרכב על בסיס מצבו הפיזי ונתונים נוספים. אם המחיר שהמוכר דורש גבוה בהרבה מהערכת השמאי או המוסכניק, כדאי לחשוד.

שאלו חברים שמבינים ברכבים

לכולנו יש את החבר הזה או קרוב המשפחה שהוא תותח ברכבים, האיש שכולם יודעים ללכת אליו שקונים רכב חדש, אז אם יש לכם חבר או מישהו מהמשפחה המבין ברכבים, ספרו לו העסקה, ותשמעו מה חוות הדעת שלו – עוד דעה לא הרגה אף אחד.

בקש הנחה נוספת מהמוכר

אנחנו ישראלים אנחנו אוהבים הנחות, אל תתביישו לבקש הנחה ממוכר הרכב, מקסימום זה יצליח.

בדוק במחירון לוי יצחק

מחירון לוי יצחק נחשב לאמין ומעודכן בקביעת ערכי שוק של רכבים משומשים. הכנסו לאתר המחירון, בחרו את הדגם המדויק ורמת האבזור וצפו בטווח המחירים המומלץ. אם המחיר שהמוכר מבקש חורג משמעותית מטווח זה, קחו את הרגליים וברחו.

לקנות רכב מבלי ליפול בפח
לקנות רכב מבלי ליפול בפח

שורה תחתונה

לסיכום, קניית רכב משומש יכולה להיות חוויה מהנה ומשתלמת אם נמנעים מכמה טעויות נפוצות שאנשים עושים. זכרו לבדוק לעומק את מצב הרכב ועברו ולהשוות מחירים באתרים מובילים ומול אנשי מקצוע שמבינים עניין.

גם חשוב לקחת למוסך לבדיקת הרכב ולא לסמוך רק על המילה של המוכר.
קנייה נבונה היא המפתח לרכישה מוצלחת וחסכונית של רכב משומש שתהנו ממנו שנים רבות קדימה!

לחצו לקריאה מורחבת בנושא: כמה כסף תקבלו על מכירת לפירוק.

מה היה לנו עד עכשיו?

התחייבות למחיר הוגן ומשתלם

אתם כבר כאן.. לקבלת הצעת מחיר עבור מכירת הרכב התקשרו!

שלח הודעה
1
היי כאן הווצאפ של חברת CarBuyer!
יש לך שאלה על פירוק רכבים?
נשמח לענות :)
Call Now Button